آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

بهترین مقاله های علمی سال 2016

بهترین مقاله های علمی سال 2016

در آخرین  روز سال 2016 هستیم و شاید برای شما جالب باشد که بدانید کدام مقالات علمی، امسال بیشترین تاثیر را روی جامعه ی جهانی داشته اند.

وب سایت altmetric.com، یک سیستم جامع رصدِ بازخورد آنلاین نسبت به مقالات علمی است. طرز کار آلتمتریک این اینگونه است که با جمع آوری اطلاعات از منابعی نظیر ویکی پدیا، بلاگ های تحقیقاتی، نرم افزار های مدیریت مقاله مانند Mendeley، شبکه های اجتماعی مانند توئیتر و ... به ما می گوید که چه مقالات ژورنالی ای بیشتر در گوشه و کنار دنیا مورد بحث قرار گرفته اند. برای دستیابی به چنین نتیجه ای آلتمتریک با وبسایت های تحقیقاتی و انتشارات مختلف همکاری می کند.

وبسایت آلتمتریک اخیرا لیست 100 مقاله ی برتر سال 2016 را منتشر کرده است که در اینجا به بیان 3 مورد اول آن می پردازیم. سایر موارد را می توانید در وبسایت مرجع مطالعه کنید.


#1 United States Health Care Reform: Progress to Date and Next Steps

ترجمه عنوان مقاله: "اصلاحات خدمات درمانی در ایالات متحده: پیشرفت تا به امروز و گام های بعدی"

این مقاله اولین مقاله ی منتشر شده توسط رئیس جمهور منصوب در آمریکا است و تا کنون سابقه نداشته است که یک رئیس جمهور مقاله ای در دوران کار خود منتشر کند. در این مقاله باراک اوباما اثر طرح خدمات درمانی ارزان قیمت را بررسی می کند و پیشنهادهایی برای اولویت های بهداشتی وسلامت برای دولت آینده دارد. انعکاس این مقاله در دنیای مجازی را می توانید در جدول زیر ملاحظه کنید:

این مقاله در ژورنال JAMA با ایمپکت فکتور 37.684 منتشر شده است. این مقاله به صورت رایگان قابل دانلود است و می توانید آن را از این آدرس دانلود کنید.


#2 Medical error—the third leading cause of death in the US

ترجمه عنوان مقاله: "خطای پزشکی – سومین علت مرگ در ایالات متحده"

این مقاله با انتشار در ژورنال ANALYSIS IN BRITISH MEDICAL JOURNAL، دومین مقاله ی پر بحث در دنیا بوده است. خطاهای پزشکی در گواهی فوت و یا در رتبه بندی علل مرگ و میر گنجانده نشده اند. این مقاله سهم خطاهای پزشکی در مرگ و میر را بررسی می کند و خواستار تغییر در شرایط و ارائه ی گزارش بهتر است. انعکاس این مقاله در رسانه های مختلف برخط را در جدول زیر مطالعه کنید:

اطلاعات کامل این مقاله را می توانید در آدرس doi.org/10.1136/bmj.i2139 مطالعه کنید.


#3 Observation of Gravitational Waves from a Binary Black Hole Merger

ترجمه عنوان مقاله: "مشاهده امواج گرانشی از یک ادغام سیاه چاله دودویی"

چندین دهه جستجوی امواج گرانشی بالاخره با مشاهده ی مستقیم این پدیده توسط فیزیکدان ها در برخورد دو سیاه چاله به نتیجه رسید. این مقاله یکی از وقایع مهم فیزیکی در سال 2016 را منتشر نموده و در ژورنال معتبر Physical Review Letters  چاپ شده است. انعکاس جهانی این مقاله در جهان را ملاحظه کنید:

این مقاله به صورت رایگان قابل دانلود است و می توانید آن را از این آدرس دانلود کنید.

منبع: آلتمتریک

 

نظرات کاربران