آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

چگونه با استاد راهنمای خود برخورد کنم؟ [معرفی کتاب]

چگونه با استاد راهنمای خود برخورد کنم؟ [معرفی کتاب]

کتاب هایی که اینجا قصد معرفی آن ها را داریم، به درد افرادی می خورد که استاد راهنماهای آن ها مشکل دارند. اگر شما یک استاد راهنمای خوش اخلاق، فهیم و خردمند دارید که به نظرات شما گوش می دهد و برای حرف شما اهمیت قائل است و شما را به درستی هدایت می کند، شما واقعا یک نعمت الهی دارید که باید قدر آن را بدانید. اما بدانید که من شخصا روی دیگر سکه را دیده ام و با استاد راهنمای مشکل دار که تحقیر دانشجو جزء تفریحات سالمش (!) بود سر و کله زده ام. گاهی اوقات ما مجبوریم برای کار در رشته ی تحقیقاتی مورد علاقه مان با استاد راهنمایی که اخلاق و منش او برایمان خوش آیند نیست کار کنیم. در این صورت چاره ای نداریم که با شرایط کنار بیاییم و سعی کنیم رابطه مان با او را کنترل کنیم. در صورتی که به وضعیت مسلط نباشید دیری نخواهد بود که خود را در شُرف ترک دوره دکترا بخاطر ناامیدی، تحقیر و خشم ناشی از برخوردهای استادتان می بینید. به نظر من مطالعه ی این دو کتاب برای شما خوب است.


The No Asshole Rule

ترجمه عنوان: قانونِ بی احمقی

این کتاب عمدتا درباره ی روش خلاص شدن از دست آدم های مریض در محیط کار است. خب شما معمولا نمی توانید یا نمی خواهید از شر استاد راهنمای بداخلاقتان خلاص شوید، اما نکاتی که در رابطه با افراد مریض در این کتاب ذکر شده است به دردتان می خورد. کتابی نسبتا کوتاه است و مطالعه ی آن ساده است.


Coping with Difficult People

ترجمه عنوان: مقابله با افراد مشکل دار

این کتاب شامل فهرستی از تصورات قالبی (کلیشه) در افراد مشکل دار و روش برخورد با آن ها است. به احتمال زیاد رفتار استاد راهنمای شما در بهترین حالت با یکی از این کلیشه ها همخوانی دارد. اما اگر چند کلیشه از این کتاب را در استاد راهنمایتان پیدا کردید، واقعا باید به شما تسلیت بگویم! اگر میخواهید بدانید که چطور می توانید استادتان را کنترل و هدایت کنید، یا بر رابطه تان مسلط شوید، این کتاب پیشنهاد خوبی است.

لینک دانلود قرار داده شده در اینجا فرمت mobi و epub این کتاب است که مناسب برای دستگاه های تلفن هوشمند است. در صورتی که نیاز به مطالعه روی PC دارید نرم افزار FB Reader برای اجرای این فرمت ها مناسب است.

نظرات کاربران