آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

4 نرم افزار مفید برای پژوهشگران

4 نرم افزار مفید برای پژوهشگران

نرم افزارهای زیادی هستند که می توانند به شما در تسریع و کارآمدتر کردن فرآیند پژوهش و نگارش پایان نامه کمک کنند. اما 3 اصل اساسی در انتخاب آن ها را همیشه در نظر داشته باشید:

  • نرم افزار ساده تر را انتخاب کنید. از نرم افزاری استفاده کنید که به سادگی و بدون دردسر در هر موقعیتی قابل استفاده باشد.
  • نرم افزاری را انتخاب کنید که سایرین مانند استاد راهنما یا همکاران تحقیقاتی از آن استفاده می کنند. این کار باعث می شود وقتی می خواهید اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارید کمتر به دردسر بیافتید.
  • از نرم افزاری استفاده کنید که امکانات ابری دارد. هر دستگاهی ممکن است روزی خراب شود، به سرقت برود و یا ویروسی شود و اطلاعات آن از دسترس شما خارج شود. به هیچ عنوان  فایل های تحقیقاتی خود را روی یک دستگاه نگهداری نکنید. در صورتی که حجم اطلاعات قابل آپلود هستند آن ها را روی فضای ابری بارگذاری کنید. در غیر اینصورت چندین پشتیبان از اطلاعات خود روی فلش ها و هارد درایوهای مختلف نگهداری کنید.

حال به معرفی نرم افزارهای مفیدی می پردازیم که به شما در انجام تحقیقاتتان کمک می کنند.


نرم افزار مدیریت وظایف Wunderlist

وقتی درباره ی بهره وری و کارآمدی صحبت می کنیم، اول باید به سراغ نرم افزارهای مدیریت وظایف یا Task Management برویم. این نرم افزار های در واقع لیست کارهای ما را به ما یادآوری می کنند. معمولا تعداد کارهای یک محقق در طول روز زیاد هستند و برای رسیدن به همه ی آن ها باید آن ها را فهرست کرد. همینطور در اواسط کار هم مدام کارهایی به ذهن شما می رسد که می خواهید آن ها را در جایی ثبت کنید تا بعدا به سراغ آن ها بروید. ما به شما نرم افزار Wunderlist را پیشنهاد می کنیم.

Wunderlist نرم افزاری ساده است و تنها فهرستی از کارها را برای شما نگهداری می کند. می توانید کارهایتان را دسته بندی کنید یا به آن ها تاریخی برای انجام بدهید. واندِرلیست همچنین اطلاعات شما را بین دستگاه های مختلف موبایل و کامپیوتر همگامسازی می کند. این نرم افزار حتی روی مرورگر شما نصب می شود و خلاصه همه جا به آن دسترسی خواهید داشت. این نرم افزار رایگان هست و می توانید آن را از سایت wunderlist.com دانلود کنید.


نرم افزار مدیریت مقالات Mendeley

هنگام نوشتن پایان نامه شما وقت زیادی را صرف سه کار خواهید کرد: خواندن مقالات علمی، بررسی مقالات و کارهای دیگران یا همان بررسی ادبیات و نگارش منابع و مراجع. نرم افزار مِندِلی می تواند در این کارها به شما کمک کند. کار کردن با آن ساده است و همه ی اطلاعات را روی فضای ابری ذخیره می کند و شما می توانید همه جا به آن ها دسترسی داشته باشید.

بطور خلاصه مِندلی اینگونه کار می کند، شما PDF مقاله های مورد نظر خود را دانلود می کنید و آن ها را به مِندِلی می دهید، سپس مِندِلی به صورت خودکار همه ی اطلاعات مقالات از جمله عنوان، نویسندگان، سال انتشار و غیره را از آن ها استخراج می کند. شما می توانید به اطلاعات خود روی کامپیوتر، تبلت یا موبایل دسترسی داشته باشید. در نهایت هنگامی که می خواهید پایان نامه یا مقاله ی ژورنالی خود را بنویسید این نرم افزار با اتصال به نرم افزار Word مراجع و منابع شما را با فرمت دلخواهتان اضافه می کند، به همین راحتی! می توانید مِندلی را به صورت رایگان از سایت آن دانلود کنید.


کنترل حجم زیاد اطلاعات با Evernote

اِوِرنوت یکی از ابزارهای ضروری برای دانشجوهای دکترا و کارشناسی ارشد است. هرچقدر برای این نرم افزار پول بدهید باز هم می ارزد. اما صبر کنید! این نرم افزار رایگان است.

اِوِرنوت دو کار ارزشمند برای شما انجام می دهد، اول اینکه همه نوع اطلاعاتی را که با آن ها سر و کار دارید را به سادگی و سرعت از شما می گیرد، و دوم، به راحتی موقعی که به آن ها نیاز دارید آن ها را برای شما جستجو می کند. دیگر بوکمارکهای مرورگر خود را فراموش کنید، یا فولدری پر از عکس و اسکرین شات، فایل های نوت پَدی که نکته ای را به شما یادآوری می کنند و ...

می توانید اِوِرنوت را از سایت رسمی آن به صورت رایگان دانلود کنید. نرم افزاری ساده و در عین حال قدرتمند که می توانید به هزاران روش از آن استفاده کنید.


پشتیبان گیری آنلاین از فایل های پایان نامه با Dropbox

همانطور که تا الان خواندید به شما نرم افزارهایی توصیه کردیم که کارها، مقاله ها یا یادداشت ها را برای شما روی فضای ابری می برند و همگامسازی می کنند. با این روش می توانید از آن ها همه جا استفاده کنید. اما حالا فایل های بزرگتری مثل کدها، نتایج، تصاویر، متن های پیش نویس پایان نامه، ویدئوهای آزمایشگاهی و غیره که برای مهم هستند را چه کنیم؟ پاسخ دراپ باکس است.

وقتی دراپ باکس را روی کامپیوتر خود نصب می کنید، فولدری ایجاد می کند به اسم 'Dropbox'، اطلاعاتی که درون این فولدر قرار می دهید با اطلاعاتی که در فولدر 'Dropbox' در سایر کامپیوترها، تبلت ها و گوشی هایی که به این حساب کاربری متصل شده اند همگام سازی می شود. همچنین اطلاعات شما روی سِروِرهای خود دراپ باکس نیست ذخیره می شوند. تمام شد. اطلاعات شما کاملا از هر نوع صانحه ای در امان هستند و همه جا به آن ها دسترسی دارید. بعلاوه شما می توانید یک فولدر ایجاد کنید و اطلاعات آن را با سایر کاربران که می توانند همکارهای تحقیقاتی شما باشند به اشتراک بگذارید. همچنین وقتی نمی توانید فایلی بزرگتر از مثلا 25 مگابایت را ایمیل کنید، دراپ باکس راه حل شما است.

دراپ باکس تا حجم مشخصی رایگان است، اما اگر سایرین را به استفاده از آن دعوت کنید به شما حجم هدیه می دهد. شخصا در دوران نگارش پایان نامه چندین نفر از جمله سایر ایمیل های خودم (!) را در دراپ باکس عضو کردم وحجم دریافتی ام برای پشتیبان گیری از تمام اطلاعاتم کافی بود.

 

نظرات کاربران