آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

5 روش استفاده هوشمندانه از اِوِرنوت (Evernote) در پژوهش های دانشگاهی

5 روش استفاده هوشمندانه از اِوِرنوت (Evernote) در پژوهش های دانشگاهی

اگر بخواهید فقط یک نرم افزار برای استفاده در تحقیقات و نگارش پایان نامه ی خود استفاده کنید، چه نرم افزاری را انتخاب می کنید؟ به نظر من پاسخ خیلی روشن است: Evernote.

نرم افزار اِوِرنوت مثل یک چاقوی سوئیسی عمل می کند و بسیاری از کارها را برای شما ساده می کند. در بسیاری از دانشگاه های دنیا از این نرم افزار به عنوان یک ابزار آکادمیک موثر و ساده استفاده می شود. اِوِرنوت خیلی بیشتر از یک دفترچه یادداشت ساده است. اجازه بدهید 7 روش استفاده ی آکادمیک از آن را بررسی کنیم:


1- در جلسه ها

خب همه می دانند که جلسه ها و صورتجلسه ها خیلی خسته کننده هستند. اما مسئله این است که باید به آن ها برویم. باید با استاد راهنما و همکاران تحقیقاتی خود جلسه برگزار کنیم. حالا که مجبوریم، چرا اینکار را با بازدهی بالاتری انجام ندهیم؟ با استفاده از Evernote می توانید همه ی اطلاعات جلسه را برای خود حفظ کنید.

یک نوت بوک به اسم "جلسه ها" در Evernote ایجاد کنید. می توانید به روش های مختلفی اطلاعات را داخل آن ذخیره کنید:

  • صورتجلسه: نکات مهم جلسه را یادداشت برداری کنید و داخل آن بنویسید. اینکه چه کسی، در چه زمانی باید چه کاری انجام دهد و یا هر نکته ی مهم دیگری که به نظرتان باید ثبت شود.
  • یادداشت های کوچک: صورتجلسه برداشتن شاید کمی حرفه ای باشد و شما فرصت کافی برای این کار را نداشته باشید، بنابراین تنها نکاتی کوتاه و کلیدی را بنویسید.
  • ضبط صدا: اگر اصلا تمایلی به نوشتن ندارید به راحتی یک نوت صوتی ایجاد کنید و کل صحبت های انجام شده در جلسه را ضبط کنید!

اگر برای یک جلسه چندین نوت (یادداشت) ایجاد کردید به مشکلی برخورد نمی کنید، هر نوت یک آدرس منحصربفرد دارد (مثل آدرس URL) که می توانید از یک نوت اصلی به سایر نوت ها با آوردن لینک آن ها ارجاع بدهید.


2- عکس گرفتن از تخته

بعد از یک جلسه در دانشگاه خسته شده اید. اطلاعات زیادی روی تخته جمع شده است که همه کلیدی هستند و مسیر حل یک مسئله یا ایده های جدیدی را نمایش می دهند. شاید با دوستان خود یک ایده ی جدید روی تخته پیاده کرده باشید که بخواهید همه ی آن را ثبت و ضبط کنید. همه ی اطلاعات را روی کاغذ بنویسید؟ فکر خوبی به نظر نمی رسد... شما یک دانشجوی تحصیلات عالی در عصر دیجیتال هستید. از Evernote و دوربین موبایل خود استفاده کنید و کل تخته را نگه دارید!

از تخته عکس بگیرید و به راحتی روی یک یادداشت در Evernote، در طبقه بندی مرتبط با خودش قرار دهید.


3- کنفرانس علمی

وقتی در یک کنفرانس علمی شرکت می کنید در خیلی جاها می توانید از Evernote استفاده کنید. مثلا از یک پوستر عکس بگیرید و اجازه دهید Evernote متن پوستر را تشخیص دهد. از همه چیز مانند بلیط ها و زمان ارائه ها و برنامه های کنفرانس عکس بگیرید و در دفترچه یادداشت مخصوص خودش ذخیره کنید. با اینکار همه ی اطلاعات را یکجا و مرتب شده در اختیار خواهید داشت و به راحتی می توانید آن ها را دوباره بررسی کنید.


4- بررسی مقاله های علمی

حالا ببینیم Evernote چطور می تواند در عمومی ترین وظیفه آکادمیک، یعنی بررسی منابع و مقالات، به شما کمک کند. یک دفترچه به اسم "بعدا بخوان" ایجاد کنید. هر چیزی در مقاله ها پیدا می کنید مستقیم از مرورگر خود داخل آن کپی کنید. به عنوان یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی باید مطالب زیادی را خلاصه و بررسی کنید. مقاله ها، پایان نامه ها، وبسایت ها و غیره. شما دائما در حال بمباران اطلاعاتی هستید و ممکن است نکات مهمی ببینید که تمایل به مطالعه ی آن ها در آینده داشته باشید.

ممکن است بعدها به یاد یک تکه از اطلاعاتی که قبلا مطالعه کرده اید بیافتید و با خودتان بگویید من این را کجا دیده ام؟ با استفاده از Evernote clipper شما می توانید یک نوت جدید از هرچیزی که در یک وبسایت می بینید ایجاد کنید. از جمع شدن بیش از حد اطلاعات نگران نباشید. بعدا می توانید آن ها را وقتی زمان کافی داشتید بررسی کنید. فعلا مهم این است که چیزی که ممکن است بعدا به دردتان بخورد را از دست ندهید.


5- مدیریت وظایف

وظیفه، وظیفه، وظیفه. دانشجوهای تحصیلات تکمیلی وظیفه های بسیاری برای انجام دارند. انجام دوباره ی فلان آزمایش، نوشتن فلان مقاله، ویرایش فلان پیش نویس و هزاران کاری که تا اتمام تحصیلات خود باید به انجام برسانید. با Evernote می توانید برای متن هایی که نیاز به انجام کاری دارند تاریخ یادآوری تنظیم کنید. می توانید یک دفترچه برای کارهای روزمره یا کارهایی که برنامه ی انجام آن ها را دارید ایجاد کنید و یادداشت هایتان را در آن بنویسید.

 

نظرات کاربران