آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

اصلا مقاله های ژورنالی به چه دردی می خورند؟

اصلا مقاله های ژورنالی به چه دردی می خورند؟

برای اینکه مقالات آکادمیک را درک کنیم، ابتدا باید بدانیم که همه ی این مقاله های ژورنالی توسط مردم نوشته می شوند. وقتی با کوهی از مقاله های دانلود شده توی یک پوشه از کامپیوترتان کار می کنید این موضوع به راحتی فراموش می شود. این رشته ای که در حال تحقیق در آن هستید شامل یک سری کلمه روی کاغذ نمی شود، بلکه شامل پروفسور ها، دانشجوهای دکترا، فوق دکترا و دانشجویان کارشناسی ارشد، افرادی درست مثل شما، است.


منتشر کنید یا بمیرید!

انتشار مقاله، خون حیات بخش در رگهای شغل های آکادمیک است. کنار محققان کمی وقت صرف کنید تا متوجه شوید همه ی فکر و ذکرشان انتشار مقاله است. دلیل این موضوع هم این است که پیشرفت شغلی و تحصیلی آن ها وابسته به انتشار مقاله است. همینطور در صورتی که یک شرکت یا کارخانه قصد سرمایه گذاری در کاری تحقیقاتی داشته باشد، ترجیح میدهد با افرادی کار کند که تعداد قابل توجهی مقاله منتشر کرده اند و چیرگی خودشان را در یک یا چند رشته ی تخصصی به اثبات رسانده اند.

بنابراین به صورت ساده، اگر مقاله چاپ نکنید، شغل و یا تحصیلات شما به خطر می افتد. این فشاری است که بر جامعه ی آکادمیک در دنیا حاکم است.


همه ی مقاله ها ارزش یکسانی ندارند

بسیاری از مقاله ها تحت فشارهای زیادی نگارش می شوند. حتی کارکشته ترین محققان هم با استرس ایمیل خود را باز می کنند تا نتیجه ی داوری مقاله ی خود را ببینند.

برخی مقالات استثنایی هستند و تاثیر سنگینی روی رشته ی خود دارند. اما اکثریت با مقالاتی است که سهم کوچکی در پیشرفت علم دارند و تنها نویسندگان آن ها خوشحالند که مقاله ژورنالی چاپ کرده اند.

اگر بخواهید با خواندن هر چه بیشتر مقاله، یک رشته را بشناسید، بخش عمده ای وقت شما صرف مطالعه ی مقالاتی خواهد شد که اثر بسیار کمی روی آن رشته گذاشته اند و برای اینکه به جمع بندی ای کلی برسید باید زمان بسیار زیادی صرف کنید...


اول روی رهبران یک رشته ی علمی تمرکز کنید

اگر ابتدا روی رهبران یک رشته که تاثیرات بزرگی روی آن داشته اند تمرکز کنید، شما قادر خواهید بود تنها با خواندن تعداد کمی مقاله به سرعت سطح دانش خود نسبت به آن رشته را افزایش دهید و بر آن مسلط شوید.

 

 

نظرات کاربران