آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

3 کتاب در زمینه نگارش مقاله و پایان نامه

3 کتاب در زمینه نگارش مقاله و پایان نامه

آیا شما هم از نوشتن مقاله ژورنالی برای تحقیقات خود رنج می برید!؟ باید بدانید که تقریبا همه همینطور هستند! چاره این است که با افزایش مهارت نگارش انگلیسی و آموزش مقاله نویسی بر این مشکل غلبه کنیم. درست مانند بسیاری از مشکلات دیگری که در دوران تحصیل با آن ها مواجه شده ایم. در اینجا قصد داریم 3 کتاب مفید در زمینه بهبود نگارش آکادمیک را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.


A Manual for Writers of Research Papers, Theses, and Dissertation

ترجمه عنوان: یک راهنما برای نویسندگان مقاله های تحقیقاتی، تز و پایان نامه

این کتاب برای هر کسی که می خواهد یک چیز علمی بنویسد خوب است. دانشجوهای کارشناسی ارشد که میخواهند پایان نامه بنویسند، دانشجوهای دکترا که اولین مقاله ی خود را می نویسند یا حتی محققان باتجربه تر. برای هرکسی در این کتاب محتوای مناسب یافت می شود. تابحال هشت ویرایش از این کتاب منتشر شده که این یعنی: اولا کتاب بسیار موفقی است، ثانیا قوانین نگارش به این سرعت تغییر نمی کنند و شما باید این کتاب را مطالعه کنید.


Science Research Writing for Non-Native Speakers of English

ترجمه عنوان: نگارش تحقیقات علمی برای غیر انگلیسی زبان ها

خب انگلیسی عملا زبان رسمی علم است. برای ما که فارسی زبان هستیم گاها نگارش علمی زبان انگلیسی کاری بسیار طاقت فرسا است. معمولا نتیجه هم چندان روان نیست و خواننده را درگیر متن نمی کند. این کتاب هم مشابه کتاب قبل است، اما غیر انگلیسی زبان ها را هدف گرفته است. این کتاب تقریبا در این زمینه بهترین است و با مطالعه ی آن می توانید  متن علمی خود را روان تر بنویسید.


On Writing Well

ترجمه عنوان: در نوشتن خوب

این کتاب مناسب برای همه ی نویسندگانی است که می خواهند بهتر بنویسند. مهمترین نکته ای که از این کتاب در ذهن من مانده، این است که از کلمات ساده و جملات کوتاه استفاده کنید. چیزی که معمولا ما در جملات متون علمی خود رعایت نمی کنیم.

 

نظرات کاربران