آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

3 نکته در نوشتن مقاله انگلیسی

3 نکته در نوشتن مقاله انگلیسی

انگلیسی زبانِ علم است و برای پیشرفت در رشته ی علمی خود نیاز دارید که آن را به خوبی فرا بگیرید. نوشتن مقاله انگلیسی برای دانشجوها معمولا یکی از سخت ترین کارها است. در نگارش مقالات انگلیسی اشتباهات زیادی رخ می دهند و نیاز هست که تمرین زیادی برای رفع آن ها داشته باشیم. قطعا بدون اشتباه کردن پیشرفت هم نخواهیم کرد. در اینجا 3 نکته که معمولا جزء اشتباهات رایج در نگارش مقاله ی علمی انگلیسی را مطرح می کنیم.


1- گاهی وقت ها از the زیاد استفاده می کنید... گاهی هم نمی کنید!

در استفاده از "the" دقت کنید. برخی مواقع احساس می شود که استفاده ی زیاد از "the" باعث انگلیسی تر شدن متن ما می شود! حرف ما این نیست که باید جای استفاده از حرف تعریف the را از لحاظ گرامری بدانید، در این موضوع که شکی نیست و اگر ندانید به طور کلی بهتر است شروع به نگارش انگلیسی در سطح آکادمیک نکنید. مسئله ی مطرح این است که مثل یک انگلیسی زبان از آن استفاده کنید. بطور مثال وقتی از یک انگلیسی زبان بپرسید صبح پس از خواب چه کاری می کند، درپاسخ می گوید "brush my teeth"، در صورتی که یک غیر انگلیسی زبان می گوید "brush the teeth"، هر دو جمله درست  است، اما وقتی یک انگلیسی زبان جمله ی دوم را بخواند متوجه تفاوت می شود. وقتی این استفاده ی نارایج از حرف تعریف the در مقاله ی شما زیاد شود، مقاله ی شما قابلیت جذب خواننده و فهم آسان را از دست می دهد. بهتر است وقتی در استفاده از the در یک جمله شک دارید آن جمله را میان دو دبل کوتیشن (") در گوگل جستجو کنید و تعداد استفاده و موقعیت استفاده از آن جمله را در جاهای مختلف ببینید و اطمینان حاصل کنید. قطعا هرچه جمله ای که جستجو میکنید کوتاه تر باشد موارد مشابه بیشتری بدست خواهد آمد.


2- وقتی به زبان انگلیسی مسلط هستید می دانید از چه کلمه ای کجا استفاده کنید.

سعی کنید با مطالعه ی بیشتر تفاوت استفاده از کلمه های مترادف را بیشتر بشناسید. بطور مثال کلمات "say" و "tell" برای ما فارسی زبان ها هر دو به معنای "گفتن" هستند. اما در زبان انگلیسی کاربرد متفاوتی دارند. صِرف اینکه واژه نامه ی فارسی به  انگلیسی به شما می گوید برای "گفتن" می توانید از "say" یا "tell" استفاده کنید به این معنا نیست که شما جایز هستید در هر جمله ای به دلخواه یکی از آن ها را برگزینید. استفاده ی نابجا از کلمات ممکن است منظور شما را برساند اما فهم متن شما را برای انگلیسی زبان ها دشوار می کند. بهترین راه حل مطالعه ی زیاد و تسلط بیشتر بر گرامر انگلیسی است. راه دیگر هم جستجوی جملات مشابه در گوگل برای اطمینان از استفاده ی صحیح کلمات است.


3- اعداد را دقیق بیان کنید

به یاد داشته باشید هنگامی که از اندازه گیری ها و معادلات ریاضی در مقاله ی خود می نویسید، حتما اعدادی که به  کار می برید باید دقیق باشند. اینکه یک عدد تا چند رقم اعشار باید دقیق باشد بستگی به نوع نتیجه های بیان شده و کاربرد آن ها دارد و شما به عنوان یک متخصص در رشته ی خود باید این موضوع را خودتان تشخیص دهید. اما قطعا به یاد داشته باشید که وقتی پای اندازه گیری و محاسبات در میان باشد باید تا جای ممکن عددها را دقیق بیان کنید.

 

نظرات کاربران