آسان پیپر - دانلود رایگان مقاله، ترجمه فارسی مقاله

بلاگ و خبر

آخرین اخبار و بروزرسانی ها را اینجا بخوانید!

8 دلیلی که باعث می شود مقاله ژورنالی شما چاپ شود

8 دلیلی که باعث می شود مقاله ژورنالی شما چاپ شود

هنگامی که شما یک مقاله را برای یک ژورنال علمی باکیفیت ارسال می کنید، در واقع مقاله شما وارد یک مسیر شدیدا امنیتی می شود، حتی قبل از اینکه مقاله ی شما توسط سردبیر ژورنال مطالعه شود و برای داوری انتخاب شود. در انتشارات الزویر (Elsevier) معمولا بین 30 تا 50 درصد مقالات حتی به مراحل داوری هم نمی رسند.

دکتر پیتر ثراوِر (Peter Thrower, PhD)، به عنوان سردبیر ژورنال Carbon، این موقعیت را از نزدیک درک و تجربه نموده است و در ادامه پاسخ او به سوال "8 دلیل اصلی که شما یک مقاله را پذیرش و چاپ می کنید چیست؟" آورده شده است.

1- مقاله موجب ایجاد بینش نسبت به یک مسئله ی مهم می شود، مثلا وقتی که نوری به یک مسئله ی حل نشده تابانده می شود که می تواند زندگی مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

2- مقاله برای افراد تصمیم ساز مفید است، بخصوص در تصمیم گیری های بلند مدت سازمانی و یا حتی زمینه های خاص مثل تصمیمات خانواده.

3- مقاله را می توان برای گسترش یک تئوری مورد استفاده قرار داد، این تئوری ممکن است جدید باشد یا تئوری قدیمی را بهبود بخشد.

4- مقاله موجب برانگیختن سوالات جدید و مهم می شود.

5- در مقاله روش های بررسی و کشف موضوع مناسب باشند.

6- روش های استفاده شده با دقت اعمال شده باشند و توضیح دهند که چرا و چگونه داده ها نتایج را اثبات می کنند.

7- اتصال میان مقاله سایر تحقیقات در این حوزه یا حوزه های دیگر برقرار شده و برای روشن تر کردن استدلال های بکار رفته در مقاله استفاده شده باشند.

8- مقاله یک داستان خوب را تعریف کند، یعنی خوب نوشته شده باشد و فهم آن آسان باشد. استدلال ها منطقی باشند و یکدیگر را نقض نکنند.

 

 

منبع: Elsevier

نظرات کاربران